Komplexní implementace platbami bezhotovostních plateb a Cloud EFT v parkovacích hodinách

Číst více
Komplexní implementace platbami bezhotovostních plateb a Cloud EFT v parkovacích hodinách

Výzva

Zóna placeného stání funguje v Gliwicích od roku 2015. Obyvatelé, kteří ji využívají, dosud platili prostřednictvím aplikace nebo v hotovosti.

Slezská metropolitní síť, která chtěla uživatelům poskytnout komfort rychlého placení pomocí parkovacích automatů, hledala osvědčeného partnera pro realizaci tohoto úkolu.

Požadavky zahrnovaly dodávku vhodných terminálů podporujících bezhotovostní platby, jejich instalaci a implementaci funkcí technologií PayPass, PayWave a NFC do zařízení PIAP umístěných v Zóně placeného stání Gliwice.

Řešení

Volba padla na společnost Exorigo-Upos S.A., která zaručila realizaci projektu v předpokládaném termínu a s ohledem na složitost prací. Společnost, která má svou pobočku v Gliwicích, má dlouholeté zkušenosti se zaváděním moderních IT služeb, včetně údržby platebních terminálů.

Poskytnout obyvatelům Gliwic pohodlné bezhotovostní platby vyžadovalo několik bodů: dodávku terminálů Ingenico Self 2000, projektování a následné provedení instalace v zařízeních. Důležitým krokem byla také příprava terminálů na obsluhu plateb, včetně nahrání příslušného softwaru v certifikované Bezpečné místnosti v Gliwicích.

Zásadním prvkem celého projektu bylo zajištění rychlosti transakcí a zároveň jejich bezpečnosti. Pro tento účel byl ideálním řešením platební uzel Cloud EFT. Jedná se o jediný polský software s bezpečnostním certifikátem PCI P2PE. Vlastní řešení společnosti Exorigo-Upos funguje v maloobchodních prodejnách, např. podporuje všechny platby kartou v celostátních řetězcích obchodů v Polsku.

Klíčem k úspěchu implementace byla spolupráce všech stran projektu. Společnost Exorigo-Upos se postarala o instalaci a software. Společnost Ingenico se zhostila úkolu dodat v krátké době požadovaný počet moderních zařízení. Tým společnosti Śląska Sieć Metropolitalna integroval pokladní systém s novým řešením.

Řešení

V rekordně krátké době 11 týdnů bylo možné nainstalovat 121 zařízení Ingenico a potřebný software a integrovat je s pokladním systémem.

Na závěr projektu společnost Exorigo-Upos proškolila zaměstnance Slezské metropolitní sítě, aby se dobře seznámili s funkčností systému pro platby kartou.

Od 2. října již mohou obyvatelé Gliwic využívat bezkontaktní, bezhotovostní a hlavně bezpečné platby za parkování. Je třeba zdůraznit, že projekt byl dokončen 4. září, tedy celých 30 dní před finálním využíváním řešení obyvateli.

Potřebujete osvědčeného poskytovatele IT služeb ?

Ročně realizujeme cca 1000 projektů. Vsaďte na naše znalosti a profesionalitu.