Implementace Akeneo PIM pro Eobuwie.pl

Číst více
Implementace Akeneo PIM pro Eobuwie.pl

V roce 2020 jsme ve společnosti Eobuwie.pl implementovali systém správy informací o produktech Akeneo PIM. Hodnota prodeje společnosti v tomto roce byla o 52 % vyšší ve srovnání s předchozím rokem.

Výzva

Společnost Eobuwie.pl S.A. je lídrem v oblasti inovativních technologických řešení v odvětví elektronického obchodování s obuví, taškami a doplňky. V současné době společnost úspěšně působí na 16 evropských trzích. Zákazníkům poskytuje jednu z nejkomplexnějších nabídek: více než 140 000 produktů od více než 560 značek. Společnost vytváří trendy v oboru a realizuje ambiciózní projekty, jako například: poskytuje milionům Poláků přelomovou službu esize.me, která na základě 3D skenu doporučuje správně padnoucí boty, nebo vytvořila koncept stacionárního obchodu eobuwie.pl, kde nejsou výrobky vystaveny a k jejich prohlížení a objednávání se používají tablety. Společnost také spustila vlastní prodejní platformu – Modivo s prémiovým oblečením.

Pro zachování dynamiky rozvoje, úrovně prodeje na jednotlivých trzích a udržení nejvyšších standardů zákaznického servisu hledala společnost eobuwie.pl centralizovaný a efektivní systém pro správu informací o produktech pro různé kanály elektronického obchodu.

Vzhledem k probíhající zahraniční expanzi chtěla společnost do řešení zahrnout vícejazyčnou podporu.

Na základě analýzy dostupných řešení byl proveden výběr těch, která splňují základní požadavky. Volba padla na osvědčené řešení, konkrétně na Akeneo PIM ve verzi Enterprise Edition, a úloha dodavatele v procesu implementace byla svěřena společnosti Exorigo-Upos.

Řešení

Tento typ projektu je klíčový pro potvrzení, zda daný nástroj splňuje požadavky zákazníka. Společnost Eobuwie.pl se rozhodla pro Akeneo PIM až po dokončení Proof of Concept.

Pro společnou implementaci POC pro eobuwie.pl doporučila společnost Akeneo společnost Exorigo-Upos – oficiálního technologického partnera v Polsku, který se specializuje na implementace PIM. Práce v této fázi projektu byla založena na úzké spolupráci mezi společnostmi eobuwie.pl, Akeneo a Exorigo-Upos. Všem stranám záleželo na obchodním a technickém ověření původní koncepce řešení.

“Společnost Eobuwie.pl bere spolehlivost a úplnost údajů o produktech velmi vážně a uvědomuje si, jak je to pro zákazníky online důležité. V rámci hledání systému, který by podpořil dynamický rozvoj katalogu produktů na současných i nových trzích a zároveň zachoval práci vícečlenného týmu, který se podílí na vytváření a ověřování údajů o produktech, se společnost eobuwie.pl obrátila na společnost Akeneo. Poměrně rychle se ukázalo, že Akeneo PIM funkčně velmi dobře reaguje na její obchodní potřeby a očekávání uživatelů. Před rozhodnutím o implementaci zbývala ještě jedna výzva – obrovský objem produktů dynamicky se měnících v důsledku sezónnosti. Proof of concept, provedený společně s Exorigo-Upos, potvrdil vysoký výkon Akeneo PIM a nakonec jsme přistoupili k implementaci.”

Dariusz Głażewski – Senior Business Development Manager pro východní Evropu, Akeneo

Bylo také důležité, aby společnost, která implementaci provádí, měla znalosti a zkušenosti v oblasti e-commerce. V tomto případě byla společnost Exorigo-Upos jako partner společnosti Adobe osvědčeným poskytovatelem – jak v oblasti implementace obchodů na platformě Magento, tak v oblasti integrace PIM s nákupními platformami. Kromě toho společnost poskytuje komplexní technologická řešení pro retail sektor již více než 20 let, a proto dobře zná jeho potřeby.

“Chtěli jsme sjednotit informace o produktech v rámci skupiny CCC a efektivně je spravovat. Na straně společnosti existují obrovské objemy dat, které je třeba uspořádat. Na druhé straně zákazníci očekávají jasnou a přesnou komunikaci o naší komplexní nabídce. Proto padlo rozhodnutí zvolit Akeneo jako osvědčený nástroj a Exorigo-Upos jako implementačního partnera, který má ve svém portfoliu mnoho inovativních řešení pro e-commerce.”

Michał Śpiewak – CTO, eobuwie.pl S.A.

Projekt probíhal několik měsíců, od Minimum Viable Productb (MVP), přes přizpůsobení řešení obchodním potřebám společnosti eobuwie.pl S.A. až po spuštění finální verze. Pravidelně probíhaly konzultace se společností Akeneo jako dodavatelem řešení. Ta byla důležitou podporou pro týmy na straně klienta i dodavatele.

Implementace PIM probíhala s využitím agilní metodiky – jak v oblasti vývoje, tak v oblasti řízení projektu. Výsledkem bylo řešení důkladně otestované uživateli a splňující očekávání koncových uživatelů.

“Společně s týmy Eobuwie.pl a Akeneo jsme se rozhodli v prvním kroku implementovat verzi MVP (minimum viable product) a spustit základní obchodní funkce. Tento přístup vedl k rychlé implementaci funkčního systému, který umožňuje snadnou správu produktových dat na různých trzích a platformách a také automatizaci procesů. Umožnil také paralelní práci na systémech, které čerpají data z Akeneo.

V případě tohoto projektu byly důležitými aspekty rozsah implementace, počet integrovaných systémů, velikost katalogu produktů a různorodost trhů. Zásadní bylo zvolit správná řešení, která zajistí vysoký výkon platformy PIM a následně umožní dynamický rozvoj.”

Adrian Liwiński – CTO E-commerce Team, Exorigo-Upos S.A.

Výsledek

V současné době se PIM Akeneo používá na všech pracovištích Modivo. Společnosti Eobuwie.pl, Exorigo-Upos a Akeneo průběžně spolupracují na údržbě a dalším rozvoji řešení.

“Podle zprávy Statista DigitalMarket Outlook patří Polsku 13. místo mezi nejrychleji rostoucími trhy elektronického obchodu na světě. A jak ukazují nejnovější výsledky, tržby společnosti eobuwie.pl za celý rok 2020 vzrostly na 2,2 miliardy PLN (+52 % r/r), přičemž marže EBITDA činila 9,0 %. Jsme rádi, že jako společnost Exorigo-Upos máme možnost implementovat řešení, jako jsou platformy pro elektronické obchodování a Akeneo PIM, která k tomuto úspěchu přispívají a podporují rozvoj našich zákazníků.”

Anna Schabikowska – Project Manager, Exorigo-Upos S.A.

Potřebujete osvědčeného poskytovatele IT služeb ?

Ročně realizujeme cca 1000 projektů. Vsaďte na naše znalosti a profesionalitu.