Digitální evoluce ve společnosti Empik: implementace SmartKSeF s partnerem Exorigo-Upos

Číst více
Digitální evoluce ve společnosti Empik: implementace SmartKSeF s partnerem Exorigo-Upos

Společnost Empik, lídr v oblasti omnichannel řešení, pokračuje v utváření prostředí polského maloobchodu. Společnost je známá svými neustálými inovacemi a dynamickým přístupem k výzvám trhu a nyní podniká další krok ve své digitální evoluci. S blížící se povinností používat Národní systém elektronické fakturace (KSeF) od července 2024 nastavuje společnost Empik nové standardy tím, že se zapojuje do intenzivních přípravných prací ve spolupráci se svým zkušeným partnerem, společností Exorigo-Upos.

Výzva

Změny v polských zákonech vyžadují, aby všechny společnosti přijaly KSeF, což vyžaduje významné úpravy v jejich IT systémech. Společnost Empik, pokročilá v oblasti digitální transformace, si uvědomila, že je třeba se na tyto změny včas připravit. Maciej Jakubowski, technický ředitel společnosti Empik, zdůrazňuje důležitost řádné přípravy na účetní revoluci.

Celé odvětví maloobchodu čelí skutečné revoluci. Vhodná příprava na tyto změny je klíčová pro další bezproblémové fungování obchodu. Jsme si toho dobře vědomi, a proto již nyní provádíme pokročilé přípravy s podporou společnosti Exorigo-Upos – Maciej Jakubowski, CTO Empik.

Řešení

Společnost Empik se rozhodla využít řešení SmartKSeF od společnosti Exorigo-Upos. Které splňuje povinnosti spojené s elektronickou fakturací a nabízí možnost optimalizovat a přizpůsobit systémy a postupy novým standardům. SmartKSeF umožňuje integraci různých prodejních a nákupních systémů a centralizuje komunikaci se státním registrem na jednom místě. Jednotná validace dokladů eliminuje chyby již v počáteční fázi.

– Povinná elektronická fakturace přináší řadu výhod, například zefektivnění obratu zavedením jednotného standardu elektronické faktury a omezení papírové dokumentace. Je však třeba poznamenat, že pro velké subjekty může představovat revoluci a vyžadovat závažné změny v procesech a postupech. Na přípravu překvapivě není mnoho času – Michał Sosnowski, ředitel pro rozvoj obchodu ve společnosti Exorigo-Upos.

Výsledek

Díky implementaci systému SmartKSeF umožňuje společnost Empik svým zákazníkům ověřovat faktury v reálném čase a umožňuje odběratelům kontrolovat stav dokladu v systému KSeF bez ohledu na fázi zpracování. Díky spolupráci se společností Exorigo-Upos společnost Empik efektivně přizpůsobila své procesy nové realitě a zabezpečila se proti případným sankcím spojeným s chybami v elektronické fakturaci.

Potřebujete osvědčeného poskytovatele IT služeb ?

Ročně realizujeme cca 1000 projektů. Vsaďte na naše znalosti a profesionalitu.